ANUNT CONCURS

ANUNŢ

Primăria comunei Criciova  organizează concurs pentru ocuparea posturilor vacante corespunzătoare funcţiei contractuale de execuţie de referent III debutant (ghid de turism) si inspector  debutant (agent de turism) în cadrul aparatului de specialitate al primarului comunei Criciova în perioada 19-22 august  2014, după cum urmează:

-    Proba scrisă:                                  19.08.2014 ora 10,00

-         Interviu si proba practica :            22.08.2014 ora 10,00

Cerinţele de participare pentru ocuparea postului corespunzătoare funcţiei contractuale de execuţie de referent III debutant (ghid de turism ) sunt următoarele:

-  studii medii absolvite cu diplomă de bacalaureat

-  absolvent studii în domeniul turismului

-  cetăţenia română, cetăţenie a altor state membre ale Uniunii Europene sau a statelor aparţinând Spaţiului Economic European şi domiciliul în România

-  cunoaşte limba română, scris şi vorbit

-  cunoaşterea unei limbi de circulaţie internaţională nivel mediu

-  cunoştinţe operare PC nivel mediu

-  vârsta de minim 18 ani împliniţi

-  capacitate deplină de exerciţiu

-  o stare de sănătate corespunzătoare postului pentru care candidează , atestată pe baza adeverinţei medicale eliberate de medicul de familie sau de unităţi sanitare abilitate

- nu a fost condamnat pentru săvârşirea unei infracţiuni contra umanităţii, contra statului sau contra autorităţii, de serviciu sau în legătură cu serviciul, care împiedică înfăptuirea justiţiei, de fals sau a unor fapte de corupţie ori a unei infracţiuni săvârşite cu intenţie, care ar face-o incompatibilă cu exercitarea situaţiei în care a intervenit reabilitarea.

Cerinţele de participare pentru ocuparea postului corespunzătoare funcţiei contractuale de execuţie de inspector  debutant (agent de turism)  sunt următoarele:

-  studii superioare  absolvite cu diplomă de licenta

-  absolvent studii în domeniul turismului

-  cunoaşte limba română, scris şi vorbit

-  cunoaşterea unei limbi de circulaţie internaţională nivel mediu

-  cunoştinţe operare PC nivel mediu

-  vârsta de minim 18 ani împliniţi

-  capacitate deplină de exerciţiu

Data limită până la care se pot depune dosarele este 08.08.2014.2014  ora 14,00 la secretariatul Primăriei Criciova din Criciova nr.51 jud.Timiş.

Dosarul de înscriere va conţine în mod obligatoriu următoarele:

1. Copia actului de identitate
  2. Cerere de înscriere,va fi pusă la dispoziţie la sediul Primăriei Criciova
  3. Copiile diplomelor de studii şi ale altor acte care atestă efectuarea specializării
  4. Copia carnetului de muncă sau, după caz, o adeverinţă care să ateste vechimea în muncă
  5. Cazierul judiciar
  6. Adeverinţă care să ateste starea de sănătate corespunzătoare eliberată cu cel mult 6 luni anterior derulării concursului de către medicul de familie al candidatului sau de către unităţile sanitare abilitate, în formatul standard stabilit de Ministerul Sănătăţii.
  7. Curriculum vitae.

Bibliografia de concurs este următoarea:

1. Legea administraţiei publice locale nr.215/2001

2.   Ordonanţa nr. 58 din 21 august 1998 - privind organizarea şi desfăşurarea activităţii de turism în România

3.   Hotărâre nr. 305 din 8 martie 2001- privind atestarea şi utilizarea ghizilor de turism

Relaţii suplimentare se pot obţine la secretariatul Primăriei Comunei Criciova, din loc.Criciova nr.51, tel/fax 0256/335807, e-mail:primaria.criciova@cjtimis.ro